Tradycja pielgrzymowania osób chorych, niepełnosprawnych, osłabionych wiekiem do Sanktuarium Maryi Matki Jedności w Sanktuarium Kodeńskim – w dniu odpustu ku Jej czci, czyli 2 lipca – liczy sobie wiele dziesiątek lat. Kodeń na mapie Podlasia jest bowiem miejscem szczególnym, wpisanym mocno w jego burzliwą historię, w zawiłe – miejscami także tragiczne – dzieje diecezji siedleckiej. Od lat Sanktuarium, usytuowane na brzegu majestatycznie płynącego Bugu, tonące w kwiatach i zieleni, posiadające doskonałą infrastrukturę turystyczną (dom pielgrzyma, restauracje, ogrody zielarskie, lokalne produkty), przyciąga setki tysięcy pielgrzymów i turystów spragnionych Boga, ciszy, odpoczynku, ukojenia. Bazylika kodeńska jest miejscem przesiąkniętym modlitwą, wiarą modlących się tutaj ludzi. Nic więc dziwnego, że ciągle w księgach pamiątkowych odnotowywane są kolejne cuda, świadectwa nawróceń.
Zapraszamy do udziału w pielgrzymce, może do dłuższego pobytu. Kto przybędzie do Kodnia, będzie tutaj powracał. Bo takich miejsc na ziemi jest już coraz mniej.
Program pielgrzymki:
-
- 07:30 – Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP (Bazylika)
- 08:00 – Msza Święta z homilią (Bazylika)
- 10:00 – Msza Święta z homilią (Bazylika)
- 10:30 – powitanie pielgrzymów na Kalwarii – ks. Paweł Siedlanowski – diecezjalny duszpasterz chorych
- 10:40 – Wykład: „Cierpienie jest zbyt cenne, by je marnować. Charyzmat Apostolstwa Chorych” – ks. dr Wojciech Bartoszek – krajowy duszpasterz Apostolstwa Chorych
- 11:15 – Koronka do Miłosierdzia Bożego (Kalwaria)
- 11:30 – Procesja Maryjna z Bazyliki na Kalwarię
- 12:00 – Suma pontyfikalna pod przewodnictwem biskupa Kazimierza Gurdy, Pasterza Kościoła Siedleckiego w intencji chorych, cierpiących i osłabionych wiekiem.
- Wystawienie Najświętszego Sakramentu, błogosławieństwo lurdzkie, procesja Maryjna do Bazyliki.
- 17:00 – Msza Święta z homilią (Bazylika)
SAKRAMENT POJEDNANIA
-
- 08:00 i 17:00 w Bazylice
- 09:00 – 11:00 w „Ogrodzie Rajskim” przy Bazylice
- 11:00 – 13:00 na Kalwarii